Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Zalety diety Dukana

Nadwaga i otyłość są coraz większym problemem wśród Polaków. Jest to zjawisko bardzo niepokojące, gdyż nadprogramowe kilogramy zwiększają ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, cukrzycy typu II i przedwczesnej śmierci. Warto więc zadbać o prawidłową masę ciała. Hitem ostatnich lat jest dieta opracowana przez francuskiego lekarza Pierre’a Dukana.

Dlaczego warto zdecydować się na dietę białkową?

wedzony losos

Dieta Dukana jest bardzo skuteczna. Opiera się ona na spożywaniu dużej ilości białka przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia węglowodanów oraz tłuszczy. Składa się z 4 faz: ataku, naprzemiennej, utrwalania i stabilizacji. Faza ataku polega na spożywaniu jedynie protein o niskiej zawartości tłuszczu, np. piersi z kurczaka i twarogu. Nie ma ograniczenia w ilości przyjmowanego pokarmu, co jest niewątpliwą zaletą dla osób mających problemy ze zmniejszeniem wielkości posiłków. Aby organizm strawił białko, potrzebuje tłuszczu – jeśli nie dostarczamy go w posiłkach, zostanie on pobrany z naszych zapasów, czyli znienawidzonych wałeczków i oponek. Z tego też powodu pierwsze efekty diety widać już po kilku dniach jej stosowania, co jest ogromną motywacją do wytrwania w niej dłużej. W fazie naprzemiennej osoba stosująca dietę może jednego dnia jeść tylko produkty proteinowe, natomiast następnego dnia może je połączyć z warzywami. Etap ten powinien trwać dopóki nie uzyska się wymarzonej wagi ciała. Trzecia faza pozwala na stopniowe rozpoczęcie procesu wyprowadzania z diety i powinna trwać 10 dni na każdy stracony kilogram. Tak więc, jeśli zrzuciliśmy 5 kg – jej okres wynosi 50 dni. Ostatnim etapem jest stabilizacja wagi pozwalająca na uniknięcie efektu jo-jo. Etap ten umożliwia spożywanie wszystkich produktów, jednak wymaga, aby raz w tygodniu jeść przez cały dzień tylko produkty proteinowe i by każdy dzień rozpoczynać od śniadania z produktów białkowych. Ponadto, dieta Dukana nie wymaga od odchudzających się dużej aktywności fizycznej, która jest zmorą wszystkich otyłych osób – nie muszą one wstydzić się swojego ciała na siłowni czy na basenie. Ćwiczenia fizyczne zwiększają szybkość pojawiania się efektów diety, jednak można zacząć je wykonywać w dowolnym momencie, np. po utracie kilkunastu kilogramów, gdy łatwiej będzie nam się poruszać. Nie musimy obawiać się także, że bez ćwiczeń nasze ciało stanie się mniej jędrne i ubędzie nam masy mięśniowej, gdyż wysokie spożycie białek ochroni nas przed tym procesem.

Dietę czas zacząć!

Najlepszym wyjściem jest niedopuszczenie do wystąpienia u nas nadwagi. Jeżeli jednak nasza waga zaczyna być zbyt wysoka, podejmijmy jak najszybciej kroki mające na celu zmianę tego stanu. Im dłużej utrzymuje się nadwaga, tym trudniej się jej pozbyć. Nie odkładajmy więc decyzji o rozpoczęciu diety. Zacznijmy ją stosować od razu, gdy tylko zauważymy, że przybyło nam zbyt dużo ciała. Niektórzy zwykli mawiać, że kochanego ciała nigdy za wiele, jednak zachowajmy zdrowy rozsądek i dbajmy o prawidłową wagę.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!