Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!NAJWAŻNIEJSZE WSKASÓWKI DLA "DUKANISTÓW"

wskazówki

Oprócz zasad i listy produktów dozwolonych do jedzenia, warto mieć na uwadze również kilka innych cennych aspektów. Pozwolą one ścisłej przestrzegać założeń oraz pozytywnie wpłyną na zdrowie.

 1. Wypijaj dużą ilość wody. Najlepsza będzie naturalna i niegazowana woda mineralna. Możesz niekiedy zastępować ją herbatkami ziołowymi, lekkimi naparami czy herbatami owocowymi. Płyny są niezbędne w diecie, zwłaszcza białkowej. Poprawiają nawodnienie organizmu, ułatwiają oczyszczanie i usuwanie szkodliwych produktów przemiany białek.
 2. Pamiętaj, aby nie przesadzać z kawą. W niewielkich ilościach pozwala odzyskać energię korzystnie wpływa na metabolizm jednak spożywana w nadmiarze może zaburzać rytm serca i powodować roztrzęsienie. Poza tym mocna napary kawy odwadniają organizm.
  serce
 3. Koniecznie jedz śniadania. To najważniejszy posiłek, który spożywamy w ciągu całego dnia. Najlepsze są wysokoenergetyczne potrawy, które zawierają jajka, nabiał lub ryby.
 4. Ograniczaj spożycie jajek. Pamiętaj, że nie możesz ich zjeść więcej niż 2 w tygodniu. Jajka zawierają dużo cholesterolu i podwyższają jego poziom w naszym organizmie. To niebezpieczne zjawisko może zwiększać ryzyko powstania miażdżycy.
 5. Uważnie czytaj etykiety produktów, które kupujesz. Najważniejsze jest kontrolowanie żywności typu light. Często odtłuszczone jogurty zawiera spory dodatek cukrów i na odwrót. Niskowęglowodanowe postawy będą obfitowały w tłuszcze. Zwracaj uwagę na skład, wartość energetyczną i odżywczą produktu oraz na obecność alergenów.
  woda w diecie
 6. Nie ufaj restauracjom, kawiarniom i barom. Jeśli widzisz w menu łososia z grilla, zapytaj w jaki sposób jest on przyrządzany. Czy nie dodają tłuszczu albo kalorycznego sosu. Lepiej unikać jedzenie na mieście w I i II fazie diety. W ten sposób wyeliminujesz pokusy i ograniczysz ryzyko popełnienia błędu.
 7. Ostrożnie wprowadzaj do diety nowe produkty. Dotyczy to w szczególności jajek oraz owoców morza. Wielu dorosłych ludzie jest na nie uczulonych i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy, gdyż wcześniej nie miała do czynienia z egzotycznymi skorupiakami czy ostrygami. Również w dodatkach i mieszankach przypraw czy sosach (sojowym, rybnym) mogą czyhać alergeny, niebezpieczne dla twojego zdrowia. Uważnie czytaj etykiety i upewnij się, ze możesz spożywać dany produkt.
 8. Staraj się zawsze mieć pod ręką jogurt. To niskokaloryczna, białkowa przekąska, która może uratować cię w chwili słabości.
  krewetki
 9. Eksperymentuj na diecie i poszukuj nowych smaków. Pobierz w pierwszych dwóch fazach plany protal lista produktów dozwolonych do spożycia jest ograniczona wyobraźni przy komponowaniu menu jest niezbędna. Potrzeba także trochę odwagi, do próbowania nowych smaków.
 10. Niskotłuszczowe mięsa dozwolone w diecie Dukana będą smaczniejsze, jeśli uprzednio właściwie je zamarynujemy. Tłuszcz to nośnik smaku, którego niestety nie możemy spożywać podczas kuracji odchudzającej.
 11. Przyprawiaj swoje dania. Tak, aby wydobyć nowe smaki. Dzięki temu ta sama pierś z kurczaka każdego dnia może być inna i zaskakująca. Sałatki łącz sosami na bazie doprawionego czosnkiem i świeżymi ziłami jogurtu. To uatrakcyjni potrawę i nada jej odmienny od codziennego smak.
 12. Poszukaj wsparcia w najbliższych. Nie ukrywaj faktu, ze jesteś na diecie. Jeśli poinformujesz najbliższych ze swojego otoczenia tym, że się odchudzasz z pewnością będzie ci łatwiej. Otrzymasz wsparcie w chwili słabości, a po skończonej kuracji z pewnością zasłużysz na pochwały.
  nabiał
 13. Pamiętaj o spożywaniu odpowiedniej ilości otrębów owsianych. To profilaktyka uporczywych zaparć oraz sprzymierzeniec odchudzania.
 14. Nie załamuj się, jeśli u ciebie wystąpi mniej spektakularny spadek wagi niż u koleżanki. Wszystko w swoim czasie. Każdy z nas jest inny i w inny sposób odpowiedna na tę samą dietę. Pamiętaj, że jedynie cierpliwość i wytrwałość zapewnią sukces w odchudzaniu.
 15. Jeśli źle się poczujesz lub zauważysz u siebie niepokojące objawy, zgłoś się do lekarza. Zbada cię i poradzi jak postępować dalej, aby uniknąć groźnych powikłań.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!