Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Wady diety Dukana

Dieta Dukana bije rekordy popularności w Polsce i na świecie. Odchudzający się chwalą ją za szybkie rezultaty i brak wymogu aktywności fizycznej. Lekarze nie podzielają jednak tego entuzjazmu. Wskazują na skutki uboczne stosowania diety proteinowej i podkreślają, że nie wolno jej rozpoczynać na własną rękę, gdyż grozi to poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Zastanówmy się więc wcześniej czy szczupła sylwetka jest dla nas ważniejsza od zdrowia.

Dlaczego dieta białkowa może zaszkodzić zdrowiu?

kawalek miesa

Dieta Dukana jest bardzo rygorystyczna. Przez długi okres nie można spożywać innych produktów niż białkowe. Dopiero w drugim etapie diety wprowadza się niewielką ilość warzyw. Lista dozwolonych pokarmów jest więc mocno ograniczona. Z tego powodu organizm otrzymuje zbyt mało niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania witamin i minerałów. Prowadzi to do osłabienia i zwiększenia podatności na choroby. Dieta proteinowa wiąże się również z niską zawartością błonnika w spożywanych pokarmach. Ma to wpływ na spowolnienie perystaltyki jelit oraz na wystąpienie zaparć. Również ceniona przez wiele osób możliwość jedzenia bez ograniczeń może okazać się zgubna. Brak regularności posiłków może stać się przyczyną ciągłego odczuwania głodu po zakończeniu redukcji wagi. Odnotowano również przypadki, w których ten schemat żywienia doprowadził do problemów z nerkami i układem moczowym, m.in.: krwiomoczu, ataków dny moczanowej i pogłębienia niewydolności nerek. Ponadto wiele osób po zakończeniu procesu odchudzania szybko wróciło do dawnej wagi, pomimo że stosowały się do wszystkich zaleceń etapu mającego za zadanie uniknięcie efektu jo-jo. Osoby te często obwiniają siebie za taki stan rzeczy, jednak prawda jest taka, że praktycznie niemożliwe jest wytrwanie do końca życia stosując się do zaleceń doktora Pierre’a Dukana.

Nie taki diabeł straszny…

Dieta Dukana ma wiele wad, jednak miejmy na uwadze, że ma również swoje dobre strony. Pamiętajmy, że nie jest ona przeznaczona dla wszystkich i jej stosowanie powinno być skonsultowane z lekarzem lub dietetykiem. Tylko oni posiadają niezbędną wiedzę na temat naszego zdrowia i mogą stwierdzić czy będzie ona dla nas bezpieczna. Diety białkowej nie mogą stosować osoby mające problemy z chronicznymi zaparciami, układem moczowym, wątrobą, osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży. Jeżeli jednak nie należymy do żadnej z tych grup i odpowiadają nam propozycje przygotowane przez doktora Dukana, śmiało możemy odchudzać się zgodnie z jego radami. Pamiętajmy jednak, że nigdy już nie będziemy mogli wrócić do dawnych nawyków żywieniowych, ponieważ w przeciwnym razie nasza waga nie utrzyma się na nowym, niższym poziomie.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!