Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Rzuć palenie z Dukanem!

Palenie papierosów to nałóg z którym zmaga się ponad dziewięć milionów Polaków. Wiele osób, które chciałyby rzucić, obawia się, że przytyją. Jak dieta Dukana może pomóc w pozbyciu się nałogu i zachowaniu zgrabnej sylwetki? Przeczytaj nasz poradnik i rzuć palenie jeszcze w tym roku!

Lęki palacza

papierosy

Ponad 90% uzależnionych od nikotyny deklaruje, że chciałaby pozbyć się zgubnego przyzwyczajenia. Obojętnie jak długo palisz i ile masz lat, w każdym wieku warto podjąć wyzwanie i postarać się rzucić palenie. Wiele osób, kierowanych obserwacjami oraz doświadczeniem znajomych boi się, że kiedy odstawią papierosy, ich waga natychmiast poszybuje do góry. Faktycznie jest to dość częste zjawisko, ale odpowiedzialność za nie ponosi przede wszystkim zwiększone łaknienie i podjadanie między posiłkami, a nie odcięcie organizmu od nikotyny.

Program dla mało uzależnionych

Jeśli palisz mniej niż 10 papierosów dziennie i nie zmagasz się z nadwagą, doskonałym rozwiązaniem będzie dieta Dukana w fazie ostatecznej stabilizacji. Przez cały tydzień staramy się jeść normalnie, a tylko w jeden wybrany dzień (Dukan proponuje czwartki) urządzamy sobie kurację proteinową z fazy I. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ nie stanowi dodatkowego obciążenia dla świeżo upieczonego ex-palacza, a już jeden dzień z białkiem pozwoli na kontrolowanie naszej wagi. Dla jeszcze lepszych efektów, można sięgnąć po otręby owsiane i spożywać je kilka razy w tygodniu.

Program dla długoletnich palaczy

Osoby, które wypalają około paczki papierosów w ciągu doby, będą prawdopodobnie bardziej dotkliwie odczuwać głód nikotynowy, dlatego w ich przypadku zaleca się nieco inne postępowanie. Około trzech –czterech miesięcy po rzuceniu palenia warto zastosować przez 30 dni dietę Dukana w fazie trzeciej, a przez następne cztery miesiące przestrzegać zaleceń z fazy czwartej. Pozwoli to na samozdyscyplinowanie organizmu i optymalną przemianę materii.

Kumulacja problemu

W sytuacji w której mamy do porzucenia i papierosy, i zbędne kilogramy, najlepiej ustalić kolejność działania. Podejmowanie obu wyzwań jednocześnie może okazać się nadmiernym obciążeniem. Dlatego dobrze jest najpierw skupić się na zaprzestaniu palenia, a dopiero potem zastosować dietę Dukana w pełnym zakresie, to znaczy od pierwszej do czwartej fazy. Jeśli należysz do grona osób, które pozbyły się wprawdzie nałogu, ale okupiły to przybraniem na wadze, najlepszym rozwiązaniem będzie całościowy plan protal, który pomoże Ci skutecznie i bez efektu jo-jo powrócić do idealnej sylwetki.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!