Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!NIEZBĘDNE OTRĘBY OWSIANE

otręby

Otręby owsiane powinny znaleźć się każdego dnia w naszym menu i to na wszystkich etapach diety. Autor planu protal szczególną uwagę poświęca ich cennym właściwościom i dokładnie tłumaczy czemu należy uwzględniać je w codziennym jadłospisie.

Czym są otręby owsiane?

Otręby to produkt, który powstał z przemiału zbóż pszenicy, owsa lub żyta. W ich skład wchodzi zewnętrzna warstwa ziarna. Otręby zawierają bardzo dużą ilość błonnika. W 100 g otrąb owsianych jest go aż 17,8 g. Ponadto otręby obfitują w witamin i składniki mineralne. Otręby są pomocne w profilaktyce schorzeń przewodu pokarmowego takich jak przewlekłe zaparcia, rak jelita grubego czy żołądka. Otręby to nieodłączny element diety, której menu bazuje na produktach białkowych.

Dlaczego są takie ważne?

kobieta

To dodatkowy, 101 produkt dozwolony w diecie proteinowej. Doktor Pierre Dukan otręby uważa za jedyny produkt dostępy na świecie o właściwościach odchudzających. Dlaczego? Otręby owsiane mają niesamowitą zdolność do pochłaniania wody i pęcznienia w żołądku. Daje to uczucie sytości, zmniejsza apatyt i tym samym ułatwia odchudzanie. Rozpuszczone włókna otrąb chłoną wodę, tak że powiększają swoją objętość ponad 25 razy! W związku z tym płaska łyżka otrąb (około 10 gramów) pochłonie 250 g wody w żołądku i uformuje masę o wadze 260 g, na tyle dużą, aby wypełniła nasz żołądek i przyśpieszyła uczucie sytości.

Ponieważ otręby owsiane nie są całkowicie trawione w przewodzie pokarmowych są także świetnym „pochłaniaczem” kalorii. Duża kleistość sprawia, że przyczepiaj się do pozostałych składników pokarmu i zapobiegają nadmiernemu wchłanianiu kalorii. Masa taka przechodzi do jelita grubego, a potem, wraz z niestrawionymi reszkami jest usuwana z organizmu. Ponadto otręby regulują stężeni cukru we krwi, obniżają cholesterol i oczyszczają organizm z toksyn.

„Dawkowanie” otrąb owsianych

Otręby owsianie to integralna część planu proteinowego, bez których nie może się obejść żaden dzień diety. W fazie ataku każdego dnia należy spożyć 1,5 łyżki otrąb, w kolejnej 2 łyżki, w trzecim etapie 2,5 i finalnie, podczas czwartej fazy każdego dnia należy jeść 4 łyżki otrąb owsianych.otręby Otręby dostępne są już nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością. Znajdziemy je niemal w każdym, lepiej wyposażonym markecie.

Otręby możemy dodawać do dań już na samym końcu lub komponować z nich placki, naleśniki, muffinki, panierki czy owsianki. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia. Komponujmy dania w taki sposób, aby dostarczyć dzienną, zalecaną porcję tego cennego składnika. Nie musi całej dawki jeść w jednym posiłku. Czasem warto rozłożyć ją na dwa dania.

Źródło: P. Dukan, J. Urbaniak „Nie potrafię schudnąć” Kraków 2010.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!