Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Czy odchudzanie bez sportu jest możliwe?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że każda kuracja odchudzająca nie tylko wymaga od nas restrykcyjnego przestrzegania zaleceń diety, ale także regularnych i męczących treningów. Aktywność fizyczna jest niezbędna, a ich autorzy zawsze zastrzegają, że bez ruchu, nie ma mowy o osiągnięciu efektów. Jak to możliwe, że plan protal wręcz odradza nadmierny ruch w pierwszych fazach? Zapraszamy do naszego artykułu, w którym wyjaśniamy wszystkie wątpliwości na ten temat.

Odchudzanie - praca na pełen etat

wedzony losos

Podejmując decyzję o utracie nadprogramowych kilogramów rozpoczynamy jednocześnie małą rewolucję w naszym życiu. Nie tylko musimy zrezygnować z ulubionych przysmaków, ale także wykazać się silną wolą, żeby wytrwać w postanowieniu i przede wszystkim znaleźć czas na przygotowywanie i jedzenie dietetyczny posiłków. Do tego wszystkiego dochodzą normalne obowiązki, zwykłe zmęczenie i codzienny brak czasu. W takich warunkach, nawet mając niewyczerpane pokłady dobrych chęci, trudno zmobilizować się do regularnych ćwiczeń.

Nowe podejście

Dieta Dukana uwzględnia te wszystkie czynniki, a jej autor podkreśla, że doskonale rozumie trudności z jakimi zmagają się osoby walczące z nadwagą. Dodatkowy wysiłek fizyczny nie tylko wywoła zmęczenie i osłabienie organizmu, ale paradoksalnie zamiast euforii może prowadzić do zniechęcania i porzucenia diety. „Nie dość, że nie mogę jeść tego na co mam ochotę, to jeszcze muszę się katować na siłowni.” Od takiego myślenia już tylko krok dzieli nas od sięgnięcia po paczkę chipsów i fiaska całego przedsięwzięcia.

Pan doktor radzi

Pierre Dukan w swoich książkach wprost wypowiada się na temat aktywności i ruchu. Rozpoczynanie planu treningowego równocześnie z początkiem kuracji, jest zdecydowanie nie wskazane. Jeśli chcemy, żeby dieta Dukana przyniosła spodziewane rezultaty, zamiast na wylewaniu siódmych potów na siłowni, powinniśmy skupić się na przestrzeganiu zaleceń menu i nie uleganiu pokusie podjadania niedozwolonych produktów. Oczywiście, jeśli mamy ochotę wskoczyć na rower albo iść na basen, nie ma żadnych przeciwwskazań, ale specjalne zmuszanie się do aktywności lub jej brak – nie mają żadnego wpływu na efekty. Musimy przyznać, że jest to naprawdę nowe podejście do tematu odchudzania.

Dlaczego dieta działa?

Nasuwa się pytanie jak to możliwe, że podczas gdy wszyscy w koło podkreślają jak ważne dla procesu odchudzania są ćwiczenia i gimnastyka, dieta proteinowa zupełnie lekceważy to podejście. Dieta Dukana skupia się na uderzeniu białkiem w nagromadzony przez nasz organizm tłuszcz. Dostarczając w pierwszej i drugiej fazie głównie produkty zawierające białko, wywołujemy proces spalania odłożonych zapasów tłuszczu. Dodatkowo białko samo w sobie ma mało kalorii oraz dzięki swojej strukturze przyspiesza metabolizm czyli ulubiony proces wszystkich walczących o szczupła sylwetkę.

Sport według Dukana

aktywnosc

Trzeba też pamiętać, że Dukan nie twierdzi, że aktywność fizyczna nie jest potrzebna. Wyprostowana sylwetka, rozciągnięte ciało i aktywny tryb życia sprzyjają dobremu wyglądowi i samopoczuciu w każdej sytuacji. Jednak i tutaj dieta Dukan jest niezwykle łaskawa dla jej użytkowników. W pierwszej kolejności lekarz zaleca zrezygnowanie z windy i w miarę możliwości chodzenia jak najwięcej pieszo. Dopiero faza trzecia zwana też fazą stabilizacji to dobry moment na rozpoczęcie uprawiania sportu, który będzie sprawiał nam przyjemność. Pozbawieni balastu zbędnych kilogramów i zmotywowani nową wagą, powinniśmy mieć o wiele więcej zapału i energii, niż na początku diety. I właśnie takie podejście jest receptą na sukces dla bardzo wielu osób.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!