Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Hormony na diecie białkowej

Chociaż według książki pierwszym pacjentem francuskiego lekarza był mężczyzna, a dieta nie różnicuje swojego działania ze względu na płeć, to jednak nie da się ukryć, że doktor Dukan rozumie kobiety. Dieta Dukana może przynieść pozytywne rezultaty nie tylko podczas kuracji odchudzającej, ale także w sytuacjach kiedy chcemy uniknąć przyrostu wagi związanego z wahaniami hormonalnymi.

Antykoncepcja

tabletki

Jeśli tabletki antykoncepcyjne zostały odpowiednio dobrane dla naszego organizmu, nie powinny powodować tycia. Nowoczesna pigułka różni się od swojej poprzedniczki, a jej skład jest znacznie przyjaźniejszy niż kilkanaście lat temu. Jednak nawet najmniejsza dawka hormonów, wywołuje określone działanie i nieprzyzwyczajony organizm może reagować magazynowaniem wody i nieznacznym przybieraniem na wadze.

Jeżeli chcemy uniknąć przykrych skutków ubocznych przy rozpoczęciu antykoncepcji hormonalnej dieta Dukana i jej IV faza będzie doskonałym rozwiązaniem. Przyjmowanie przez jeden dzień w tygodniu jedynie produktów wysokobiałkowych powinno wprowadzić równowagę w nieco zdezorientowanym organizmie. Zaleca się stosowanie takiego planu żywienia przez okres 3 – 4 miesięcy. Po tym czasie ryzyko przybrania na wadze powinno zostać zredukowane niemal do zera.

Ciąża

W okresie ciąży najważniejsze w odżywianiu jest dbanie o zdrowie matki i prawidłowy rozwój dziecka. Nie ma więc mowy o żadnym restrykcyjnym planie żywieniowym ani odchudzaniu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dostarczając organizmowi zbilansowanych składników, zadbać też o swoją sylwetkę.

Dieta Dukana w III fazie może być świetną podstawą do stworzenia prawidłowego jadłospisu dla kobiety w ciąży. Istotne, żeby zwiększyć ilość owoców do przynajmniej dwóch porcji w ciągu dnia, chudy nabiał zastąpić półtłustym i zrezygnować z proteinowego czwartku. Tak skomponowane menu jest całkowicie bezpieczne, ale oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem. No i co najważniejsze, w razie zachcianki na coś słodkiego, absolutnie nie musisz mieć wyrzutów sumienia.

Drugi aspekt to powrót do swojej wagi po ciąży. W zależności od indywidualnych predyspozycji oraz sposobu odżywiania w czasie ciąży, możemy mieć do zrzucenia od kilku do kilkunastu, a nawet kilkudziestu kilogramów. Dieta Dukana może być stosowana w całości, po zakończeniu karmienia piersią.

Menopauza

dojrzala kobieta

Okres przekwitania może być dla kobiet bardzo uciążliwy. Dopada nas częsta zmiany nastrojów, nękają uderzenia gorąca, spada także zdolność organizmu do spalania kalorii i przemiany materii. Często panie w wieku 45+ skarżą się na gwałtowne przybieranie na wadze, nawet pomimo zwiększenia aktywności fizycznej.

Według badań lekarzy średni przyrost wagi w tym okresie to około 4 kilogramów, nie ma jednak reguły i zdarza się, że jest to o wiele wyższa liczba. Żeby poradzić sobie z tym problemem i znów czuć się dobrze w swoim ciele, warto zobaczyć, co ma nam do zaoferowania dieta Dukana.

Panie, które borykają się z niewielkim wzrostem wagi, powinny uporać się z nim za pomocą fazy III z jednym dniem proteinowym. Jeśli problem narasta, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zastosować cały plan diety i świętować kolejne urodziny z nową, imponującą sylwetką. Powodzenia!TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!