Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Faza 3

krewetka

Faza utrwalenia

Dieta doktora Dukana, w przeciwieństwie do innych, nie pozostawia osoby odchudzającej się sobie samej. Po dotarciu do początkowych założeń proponuje kolejny etap, mający na celu utrwalenie osiągniętej wagi. W ciągu trzeciej fazy diety należy utrwalić nawyki żywieniowe i nie pozwalać sobie na własne modyfikacje. Ten sposób pomoże uniknąć tzw. efektu jo-jo, czyli powrotu do poprzedniej, niechcianej wagi. Czas trwania tej fazy zależy od ilości utraconych kilogramów. Na każdy kilogram przypada 10 dni. Jeśli zatem utraciliśmu 7 kg, trzecia faza powinna trwać 70 dni.

Na tym etapie produkty bogatobiałowe można spożywać wraz z warzywami bez konieczności stosowania „wymiennych” dni.

Dietę wzbogaca się o:

 • • pełnoziarnisty chleb (do 2 kromek dziennie)

 • • ser żółty (2 plasterki dziennie, 40-60 gramów),

 • • jedną porcję owoców o niskiej zawartości cukrów (należy unikać bananów, winogron i czereśni).

Ponadto można spożywać makaron, ryż lub ziemniaki (jeden z produktów, maksymalnie 2 razy w tygodniu). Jeśli potrzeba zjedzenie tradycyjnego posiłku jest duża, można sobie na niego pozwolić, co jest atutem tej fazy. Tak zwana królewska uczta dozwolona jest 2 razy w tygodniu. Mamy prawo do zjedzenia tego, co każdego dnia wykluczamy z diety: łosoś z frytkami, lody z bitą śmietaną czy ciasto czekoladowe. Ważną zasadą jest to, aby był to jeden posiłek (nie może trwać on cały dzień) w dodatku bez dokładek. W związku z tym, że dieta proteinowa wciąż pozostaje dietą, w trzeciej fazie obowiązuje zasada jednego, całkowicie proteinowego dnia w tygodniu.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!