Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Dieta Dukana. Co wolno jeść w II fazie?

Znana na całym świecie i zdobywająca kolejnych sympatyków dieta proteinowa, cieszy się opinią najskuteczniejszej ze wszystkich kuracji odchudzających, która nie tylko pozwala na utratę zbędnych kilogramów w bezpieczny i dość szybki sposób, ale także nie wywołuje efektu jo-jo. Dukan nie wymaga od nas głodówki ani wyczerpujących ćwiczeń, a jedyne zalecenie jakiego musimy ściśle przestrzegać, to ustalony sposobu odżywiania.

Sprawdź jakie produkty możesz jeść w drugiej fazie, czego powinnaś unikać oraz jak urozmaicić menu, żeby dieta Dukana stała się również Twoją receptą na piękną sylwetkę.

Faza naprzemienna

Po trwającym kilka dni okresie uderzeniowym, kiedy to jedynymi produktami jakie mogłaś spożywać były niskokaloryczne białka, w drugim etapie jadłospis jest już znacznie bardziej zróżnicowany. Obojętnie który z proponowanych wariantów fazy drugiej wybierzesz, ważne jest, żeby odpowiednio komponować składniki posiłków, a także przyrządzać je we właściwy sposób.

Idź na targ

warzywa

Dieta Dukana w fazie naprzemiennej włącza do menu długą listę owoców i warzyw. Pobliski bazarek albo osiedlowy warzywniak powinny zostać miejscem, które zaczniesz regularnie odwiedzać. W dni owocowo-warzywne możesz bez ograniczeń spożywać niemal wszystkie ich rodzaje z wyjątkiem fasoli, awokado, bobu, ciecierzycy, bananów, ziemniaków, grochu, soczewicy i kukurydzy. Cała reszta jest jak najbardziej dozwolona, co stwarza ogromne możliwości przygotowywania pysznych i zdrowych posiłków.

Na surowo

Spożywanie świeżych owoców i warzyw w ich naturalnej postaci przynosi naszemu organizmowi wiele korzyści. Wybierz swoje ulubione smaki i śmiało włączaj je jako dodatek do dań lub traktuj jako zdrową przekąskę. Poza dietetycznymi walorami, dostarczają Ci one pełen komplet witamin i minerałów, co nie tylko pozytywnie wpłynie na samopoczucie, ale także znacząco pomoże urozmaicić menu.

Na patelni

Oczywiście dieta Dukana nie wprowadza ograniczeń w zakresie obróbki owoców i warzyw, jedynym warunkiem jest przestrzeganie kilku zasad. Jeśli gotowane – to z minimalną ilością soli, która w miarę możliwości starajmy się zastąpić ziołami i innymi przyprawami. Jeśli marzy nam się smażona pierś z kurczaka w towarzystwie soczystych warzyw, w porządku, ale do ich przyrządzenia nie możemy użyć ani grama tłuszczu. W tej sytuacji niezastąpiona będzie patelnia grillowa, która w zaciszu własnej kuchni pozwoli szybko przygotować dietetyczne i pyszne danie.

Z piekarnika

Alternatywą dla powyższych metod mogą być warzywa z pieca. Dieta Dukana często jest pretekstem do odkrycia nowych technik i smaków, których wcześniej nigdy nie próbowaliśmy. Najprostszy sposób to pokroić wybrane warzywa na kawałki, przyprawić zgodnie z listą dozwolonych przypraw i piec kilkanaście minut w wyłożonej folią lub papierem blasze. Przyrządzone w ten sposób nabierają intensywnego aromatu i z pewnością znajdą wielu amatorów.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!