Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Białka, węglowodany, tłuszcze - co jeść na diecie proteinowej?

Dieta Dukana zaleca spożywanie dużej ilości protein przy jednoczesnym ograniczeniu spożycia węglowodanów i tłuszczy. Często zastanawiamy się jaki jest tego powód. Wydaje nam się, że racjonalne spożywanie wszystkich składników odżywczych zapewni nam zdrowie i wymarzony wygląd. Oczywiście mamy rację, że węglowodany i tłuszcze są nam tak samo potrzebne jak białka, jednak w diecie redukującej wagę ciała należy przyjąć inne kryteria wyboru zjadanych produktów.

Rola poszczególnych składników odżywczych

wartosci

Białko, które jest podstawą diety Dukana, jest podstawowym składnikiem budulcowym wszystkich komórek – odpowiada za ich wzrost, prawidłowy rozwój oraz regenerację. Bez białka nie zachowamy prawidłowej gospodarki wodnej i hormonalnej organizmu, co ma istotny wpływ na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Ponadto, białka mogą wspomóc spalanie nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie, ponieważ do ich trawienia niezbędne są tłuszcze – jeśli nie dostarczymy ich w pokarmach, zostaną pobrane z zapasów: oponek, wałeczków, boczków, czyli każdego miejsca, które tak bardzo pragniemy wyszczuplić.

Dieta Dukana redukuje spożycie węglowodanów do minimum. Dzieje się tak, ponieważ są one najprostszym źródłem energii dla organizmu. Spala się je wyjątkowo łatwo, dlatego też, jeśli zjadamy ich zbyt wiele, odchudzanie się nie będzie skuteczne. Organizm nie będzie „męczył się”, aby skorzystać z zapasów w postaci tkanki tłuszczowej, kiedy dostaje od nas prezent w formie łatwo przyswajalnego paliwa.


Tłuszcze są natomiast odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała i dostarczenie do organizmu witamin A, D, E i K. Są także dobrym źródłem energii – 1 g tłuszczu ma około 9 kalorii, czyli dwukrotnie więcej niż mają węglowodany i białka. Dieta Dukana praktycznie wyklucza ich spożycie, gdyż w przeciwnym razie nie przyniesie ona oczekiwanych skutków.

Które produkty są zalecane w diecie redukującej masę ciała?

Dieta Dukana nie będzie odpowiednia dla osób nie lubiących mięsa, gdyż jest ono jej podstawowym składnikiem. Mowa oczywiście o mięsie chudym, czyli drobiu, koninie, wołowinie i króliku. Ponadto, w dowolnej ilości można jeść ryby, owoce morza i nabiał z wyłączeniem tłustych serów i słodzonych jogurtów. Nie wolno natomiast spożywać tłuszczów w każdej postaci: smalcu, oleju ani oliwy z oliwek (jest ona dopuszczona dopiero w 3 etapie diety w bardzo niewielkiej ilości). Należy wykluczyć także produkty zbożowe i mączne oraz owoce, gdyż są one źródłem węglowodanów.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!