Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!Białko – podstawa diety Dukana

Moda na szczupłą sylwetkę trwa. Media i kolorowe magazyny sprawiają, że przybywa osób chcących pozbyć się nadwagi. Istnieje wiele diet, jednak większość z nich kończy się efektem jo-jo lub rezultaty są mizerne i szybko zniechęcamy się do dalszych wyrzeczeń. Ostatnimi czasy świat podbija dieta Dukana. Opiera się ona na wysokiej podaży białek w spożywanych pokarmach. Nie może być ona stosowana przez wszystkich, gdyż może spowodować wiele skutków ubocznych. Jeżeli jednak udamy się do lekarza lub dietetyka i uznają oni, że odchudzanie się tą drogą jest dla nas bezpieczne, śmiało możemy skorzystać z tego rozwiązania.

Na czym opiera się skuteczność diety proteinowej?

jakja

Dieta Dukana szybko daje efekty w postaci ubytku wagi. Już w pierwszych dniach jej stosowania można zgubić kilka kilogramów, co jest niewątpliwą motywacją dla wszystkich osób, które nie potrafiły do tej pory wytrwać w diecie dłużej niż tydzień lub dwa. Waga spada w rewelacyjnym tempie, ponieważ spożywamy dużą ilość białka. Jest ono bardzo ważne dla naszego organizmu, gdyż odpowiada za budowę i regenerację komórek, wspomaga detoksykację, a także pomaga w uzyskaniu prawidłowego bilansu wodnego, czyli w wydalaniu takiej samej ilości płynów jaką przyjmujemy. Innymi słowy zapobiega ono zatrzymywaniu wody w organizmie, które jest koszmarem wielu kobiet – większość przedstawicielek płci pięknej boryka się z obrzękami z powodu comiesięcznych przemian hormonalnych zachodzących w ich ciałach. Dieta Dukana działa nie tylko dlatego, że wspomaga usunięcie nadmiaru wody z organizmu. Wspiera także spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej, ponieważ do trawienia białek organizm potrzebuje tłuszczu – jeśli jego podaż w spożywanych codziennie pokarmach będzie zbyt niska, zostanie on pobrany z naszych zapasów.

Które produkty białkowe zaleca doktor Dukan?

Aby dieta stworzona przez francuskiego lekarza była skuteczna, należy wybierać produkty białkowe o niskiej zawartości tłuszczu. Zaleca się więc spożywanie dużej ilości mięsa: drobiu (oprócz gęsi i kaczek), chudej wołowiny, koniny i królika. Odradza się natomiast wieprzowinę, baraninę i jagnięcinę. Jeżeli nie przepadamy za mięsem, możemy postawić na owoce morza i ryby, gdyż one także nie zawierają dużej ilości tłuszczy, a są doskonałym źródłem pełnowartościowego białka. Ponadto, możemy jeść jaja kurze i przepiórcze oraz nabiał: chude sery twarogowe (nigdy żółte!), jogurty naturalne, kefiry, maślanki i odtłuszczone mleko.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!