Utrata wagi bez uczucia głodu!
Najskuteczniejsza dieta w historii odchudzania!AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA NA DIECIE DUKANA

bieganie

Jakakolwiek forma aktywności fizycznej na diecie odchudzającej jest niezbędna. Pierre Dukan nie tylko zaleca ją swoim pacjentom, ale nawet „wpisuje na receptę”, jako lekarstwo na nadwagę. Twórca używa skrótu ANR, czyli aktywność fizyczna na receptę. Być może wielu zwolenników oraz przeciwników diety proteinowej nawet nie wie, że francuski lekarz szeroko opisuje jak ważna w dojściu do upragnionej masy ciała jest aktywność fizyczna.

Marsz to podstawa

spacer

Jako główną formę ruchu twórca plany protal zaleca marsz. Uważa go za naturalną i najskuteczniejsza broń w walce z dodatkowymi kilogramami. Marsze, w przeciwieństwie do biegania, nie powodują wielu kontuzji i urazów oraz możliwe są w każdym wieku i miejscu całej kuli ziemskiej. Marsz to także dobre wyjście dla osób otyłych, które dawno nie miały kontaktu ze sportem. Ponieważ bieganie czy jazda na rowerze bardzo obciążają niektóre stawy marsz jest dla tych osób rozwiązaniem idealnym.

Szybki i regularny marsz to wydatek energetyczny, który jest niezbędny podczas kuracji odchudzającej. Prawidłowa technika oraz czas marszu w dużej mierze determinują sukces naszej diety. Marsz zapewnia właściwe dotlenienie wszystkich tkanek organizmu, a tlen jest niezbędny do walki z nadmiernym tłuszczem.

Jak maszerować, aby nie narażać siebie i czerpać z ruchu jak najwięcej korzyści?

 • • w 1 fazie (ataku) maszerujmy 20 minut;
 • • w fazach 2 i 3 zwiększamy czas do 30 minut;
 • • w fazie 4 (ostatniej) maszerujemy 20 minut.

Dlaczego aktywność fizyczna jest ważna?

rower

Ruch to naturalny mechanizm, który pozwala nam bronić się przed nadwagą i wieloma groźnymi schorzeniami. Regularna aktywność fizyczna poprawia krążenie, wspomaga pracę serca, reguluje i przyśpiesza metabolizm oraz pozwala odstresować się i zachować młody wygląd. Wielu specjalistów jest zgodnych, że aktywność fizyczna powinna na stałe zagościć w naszym życiu.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jeśli ustabilizujemy osiągniętą masę ciała powinniśmy pamiętać, aby sport uprawiać każdego dania. Zaleca się minimum 45 minut dziennie. Najlepszą formą są biegi, marszobiegi, szybki marsz, jazda na rowerze, na rolkach, fitness, aerobik oraz nordic walking. Wybór należy do nas. Zdecydujmy się na taką formą sportu, która przyniesie najwięcej korzyści zdrowotnych oraz sprawi nam przyjemność. Jeśli zaczniemy zmuszać się do sportu szybko zabraknie nam motywacji i zarzucimy wszelkie działania.

Warto także wprowadzić w swoim życiu drobne zmiany i zaprzestać wjeżdżania widną, a częściej korzystać ze schodów. Do pracy dojeżdżać rowerem lub wybierać się na długie spacery po lunchu. Odstawy weekend samochód na bok i zabierzmy rodzinę na wspólną przejażdżkę rowerową. Starajmy się nie spędzać wolnego czasu na zakupach czy w galeriach handlowych, czyli w miejscu gdzie jest wiele pokus i nie ma sposobności do uprawiania sportu. Jadąc na urlop zdecydujmy się na aktywny wypoczynek na żaglach, nad morzem czy w górach.

Źródło: P. Dukan, J. Urbaniak „Nie potrafię schudnąć” Kraków 2010.TABLETKI NA ODCHUDZANIE

preparaty na odchudzanie

RANKING TABLETEK NA ODCHUDZANIE

Tabletki odchudzające to skuteczny sposób na wsparcie twojej diety, który uzupełni i przyspieszy proces odchudzania. Sprawdź aktualne porównanie najpopularniejszych preparatów dostępnych w Polsce, które znajdziejsz na naszej stronieranking aplikacji

 • 1. miejsce - DietMap

  DietMap to zwycięzca naszego rankingu! Dietą zarządzamy w profilu na stronie www. Program posiada bardzo dużo funkcjonalności do zarządzania dietą dukana takich jak automatyczna lista zakupów, kontroler wagi czy automatyczna zmiana faz diety.
  Zawiera ogromną bazę przepisów dostosowanych do polskiej kuchni. W całości w języku polskim. W każdym momencie możliwość zmiany diety dukana na inną ułożoną przez dietetyków.

  UWAGA! program dostępny również w formie aplikacji mobilnej, ale żeby skorzystać z diety dukana w aplikacji, trzeba zarejestrować się i wybrać dietę na www.dietmap.pl
  sprawdź
 • 2. miejsce - Dukan Diet

  Dukan Diet zajął drugie miejsce w naszym rankingu. Aplikacja bardzo przyjazna i funkcjonalna.
  Niestety brakuje polskiej wersji językowej. W porównaniu z DietMap, dosyć uboga baza przepisów i brak gotowego planu żywieniowego.
 • 3. miejsce - Dukan Diet Pro

  Dukan Diet Pro to aplikacja skupiająca się głównie na przepisach do diety białkowej. Ich liczba jest dosyć pokaźna.
  Wadą jest brak polskiej wersji językowej oraz brak dodatkowych funkcjonalności do zarządzania dietą.
 • 4. miejsce - iDukan

  Aplikacja iDukan zajęła 4 miejsce w rankingu najlepszych aplikacji diety dukana. Program posiada sporo ciekawych funkcjonalności takich jak generowana lista zakupów bądź kontroler wagi.
  Wadą jest tylko częściowe tłumaczenie na język polski. Niestety wszystkie przepisy w aplkacji są w języku angielskim.

Obserwuj nas!

 • Facebook

  Odwiedź profil naszej strony na Facebooku!
 • Twitter

  Bądź na bierząco i obserwuj nasz profil na TT!
 • You Tube

  Subskrybuj nasz kanał na You Tube!